Nos, annyit szívtam a napokban mint egy igazi láma szokott. Pár napja megszüntek a Desire Peepjében update-olodni a postok, ezzel egy időben az OSX-alatt jól megszokott Twitteriffic-embe nem jöttek meg a twitter update-ek.
Ha nem megy ápdételj! sw-t!
Szentségeltem is hevesen, már csak azért is, mert közben teheteséges managementünk mindenféle empátiát nélkülözve tiporja a sárba az indát, mint olyat. És ez persze azért fáj, némelyest. Azaz nem esik jól. Ezen közben meg még megdöglik a twitter is.
Kiabáltam én minden felé, de senki nem mondott érdemi infót arról, hogy miként kerülhetnék vissza fősodorba. Gondolom a insider geek vonal is el volt foglalva a melóval, a saját "ideggel", és egyébként Ők biztosan rendben frissítienek. Én meg olyan vagyok, hogy ha sikolt a Desire, hogy system update, attól még nem mondom rá, hogy OK, mert csak. Ráér az majd, jó ez így. ( Minap sikoltott Head Of Sales, hogy ezzela 2.2 Droiddal a bluetoot headset nem akar stabilan működni... csak ha előtte reseteled az alrendszert... amire persze annyira nem userfriendly megoldás. Vannak még kiforratlanságok a HTC vonalon a power user körben, ugye.)
A mai nap azonban a twitter rádöbbentett arra, hogy benéztem, de nagyon. Merthogy katam egy derék levelet. Egy olyan accountombóll kifolyólag amit nem is igen használunk, sőt, és ezer éve nem is léptem be oda. Bezzeg a másik accountra emailcímére nem kaptam semmit, sőt , a support sem mondott semmi extrát. Ezen felül az API ennyit bírt mondani:
Nyilván gyanúsnak kellett volna legyen maga az üzenet is, de a megvilágosító levél mindent helyretett, ami ma reggel várt a fiókban.
Update 1: New authorization rules for applications
Starting August 31, all applications will be required to use “OAuth” to access your Twitter account.
Zseniális! Remek! Tök jó! Azaz: a jövőben csak OAuth-on keresztül lehetséges a Twitterrel való kommunikáció. Ez rendben is van, hiszen így az egyes alkalmazások nem kell, hogy tárolják a user passwordot, egyszerűen a twitter beengedi Őket, ha már mi is hozzájárultunk egszer az alkalmazás és a accountunk egymáshoz rendeléséhez.
Ezen túl Twitter gyakorlatilag le akarja nyomni a torkunkon a saját URL rövidítőjét is, a t.co-t. Aki twitter power user, már amúgy is használ ilyen meoldást. Az android twitterkliensben ez alapból definiálható, mint külső szolgáltatás. Nyilván ez al lépes annak felismerése hogy a user 140 char-ba nehezen gyömöszöl bele megjegyzést is egy adott linkhez. Ahhoz min japánnak kéne lenni.
A lényeg, hogy már ezzel is számolnia kell majd a nagyoknak!
megj.: URL shortenerkiszolgálót csinálni azér is jó, mert könnyen jutunk hozzá az épp népszerű URL-ek információjához. -» Ha megfelelően nagy a sokaság akkor pikkpakk építhetünk egy siteot, amin toljuk ki a meme-ket, és persze azt amit mi preferálunk. És jöhet is felé a banner hely!
Ápdételj, hogy ápdét legyél!
Ami hamar kiderült, hogy a korábban kicsit szabadon kezelt case sensitivity is megváltozott. Már nem mind1, hogy a usernevem kicsi vagy nagy betüvel kezdődik. Eddig ez annyira nem tünt fel, de mostmár igen. A Droidos kliens nem akarta megenni a kisbetüvel ütött usernevet, ami korábban el volt mentve a telóban, tehát nem én vagyok amnéziás.
A twitter APP tehát a helyén volt már korábban is és okosan használta is volna az OAuthot csak, hogy én hülye user, rossz usernevet adtam meg neki.
A twitterrificből a 3.2.4-es tartalmazta a OAuth FIX-t, és letöltés után, persze a NAGYBETŰS usernévvel be is esett a fiókomba. És végre ismét megjöttek a megnyugtató updateok!